Přeskočit na hlavní obsah
Všechny sbírkyBezpečnost
Jak udržet své prostředky v bezpečí tím, že nikdy nebudete důvěřovat potenciálně podvodným investičním poradcům
Jak udržet své prostředky v bezpečí tím, že nikdy nebudete důvěřovat potenciálně podvodným investičním poradcům

A proč byste nikdy neměli ostatním umožnit přístup k vašemu uživatelskému profilu.

Kriptomat Support Team avatar
Autor: Kriptomat Support Team
Aktualizováno před více než týdnem

Kriptomat je licencovaná a regulovaná platforma pro digitální měny se sídlem v EU. Umožňuje našim uživatelům bezpečně a snadno nakupovat, prodávat, ukládat a používat digitální měny v místním jazyce a s místní podporou. Náš provoz je transparentní a odpovědný vůči uživateli a vynakládáme velké úsilí na to, aby prostředky našich uživatelů zůstaly v bezpečí.

Samotní uživatelé však zůstávají výhradně zodpovědní za zabezpečení přístupu ke svým vlastním účtům. Pokud vás některý podvodník přesvědčí, abyste dobrovolně převedli finanční prostředky na investiční návrh, který se ukáže jako podvod, nemůžeme vám zabránit v převodu těchto prostředků nebo po této skutečnosti zvrátit tuto akci.

Je důležité si uvědomit, že používání kryptoměn je extrémně bezpečné, ale jejich samotná podstata je taková, že transakce jsou nevratné. Tato skutečnost je atraktivní pro podvodníky, kteří často vystupují jako investiční poradci. Mohou v podstatě utéct s vašimi penězi, pokud se vám podaří přesvědčit vás, abyste zasílali kryptoměny do jejich soukromých digitálních peněženek.

Kriptomat není investiční poradenská služba ani není spojen s žádným investičním poradcem. Kriptomat navíc nenabízí poukázky a neumožňuje jejich uplatnění.

Zavazujeme se chránit naše zákazníky před podvodníky, podvodnými investičními manažery a falešnými makléři. Neprovozujeme podvodné aktivity a udržujeme vylepšená bezpečnostní opatření k identifikaci a prevenci podvodů.

Investiční podvody a falešní makléři - jak je odhalit a vyhnout se jim

Investiční podvody jsou jednou z nejpopulárnějších forem finančních trestných činů. Podvodníci vytvářejí atraktivně vypadající investiční weby, kde nabízejí služby související s profesionálními obchodními službami. Lidé jsou obvykle nabádáni k investování peněz do něčeho, co je údajně zárukou zisku (známé také jako schémata „rychle zbohatněte“).

Schémata zahrnující kryptoměny často fungují následovně:

 1. Zobrazí se reklama na sociálních médiích nebo jiných portálech, kde je možná přidaná místní celebrita. Zaregistrujete se a dostanete hovor. Podvodník se vydává za „investičního poradce“ nebo „profesionálního makléře“ a nabízí vám možnost investovat prostředky do nějaké kryptoměny, abyste získali zisk (až 2500% nebo více za pár dní).

 2. Založíte si profesionální obchodní účet u údajné společnosti.

 3. Podvodník vás provede procesem registrace a ověření na kryptoburze a do vašeho počítače nainstaluje software pro vzdálenou plochu, jako je Anydesk nebo Teamviewer (například Kriptomat kvůli jeho snadnému použití).

 4. Poté budete požádáni o vložení peněz a zakoupení kryptoměny. V některých případech vám také umožní nejprve vybrat nějaké peníze, získat důvěru a zaujme vás.

 5. Podvodník vás požádá o zaslání kryptoměny na nějakou adresu s tvrzením, že bude provádět profesionální obchody a jakmile budou dosaženy zisky, vrátí prostředky.

 6. Ve skutečnosti kryptoměna jednoduše končí ve vlastní soukromé peněžence podvodníka. Jelikož jsou kryptoměny nevratné, není možné o vrácení peněz požádat-Ani v tomto případě pro vás Kriptomat nemůže nic udělat.

Tito „investiční poradci“ obvykle zmizí beze stopy. Někteří z nich navádějí lidi tím, že lidé věří, že jejich první investice úspěšně přinesla zisk.

Jak se chránit před Krypto podvody

 1. Nepodléhejte atraktivním nabídkám. Profesionálně vypadající a atraktivní reklamy, příspěvky na Facebooku a webové stránky nemusí nutně znamenat legitimní investiční nástroj.

 2. Znovu zkontrolujte informace. Důkladně prozkoumejte investiční společnost nebo profesionála, se kterým jednáte. Zkontrolujte přihlašovací údaje, licence a jejich záznamy. Můžete vygooglit název společnosti - nebo dokonce telefonní číslo - a zkontrolovat, zda ostatní nahlásili osobu nebo organizaci jako podvod. Rozhodně se pokuste získat reference a doporučení od lidí, kterým důvěřujete (a neměli by to být lidé z telegramové komunity, s nimiž jste se ve skutečnosti nikdy nesetkali). Každá společnost by měla mít jasný přehled / jakékoli podrobnosti, například https://kriptomat.io/impressum/

 3. Neposílejte kryptoměny na neznámé adresy peněženek. Nebudete moci požádat o vrácení peněz nebo refundaci.

 4. Nenechte ostatní lidi ovládat váš počítač. To je stejné, jako kdybyste nechali zloděje volně vstoupit do vašeho domu a procházet se! Nikdy nedovolte ostatním lidem instalovat software vzdálené plochy do vašeho počítače.

 5. Nikdy nikomu nedávejte svá hesla! Pokud vás někdo požádá, abyste sdíleli svůj registrační e-mail a heslo pro Kriptomat, měla by to být okamžitá rudá vlajka, že jde o podvodníka. Nikdy nikomu nedovolte přístup k vašemu uživatelskému profilu.

 6. Zkontrolujte licence. Každá odpovědná společnost, která dnes pracuje v odvětví kryptoměn, by měla mít pro své operace ověřitelné licence. Pokud společnost nemůže tyto informace poskytnout, měli byste postupovat s maximální opatrností. Kriptomat drží Licence na poskytování finančních služeb - služby virtuálních měn.

 7. Používejte zdravý rozum. Učte se kvalifikovaně o tom, komu důvěřovat a komu ne. Nenavrhujeme důvěryhodné přísliby snadných peněz, vysokých výnosů atd. Pomozte nám vylepšit image sféry kryptoměn, vybudovat důvěru a pokusit se zabránit podvodům a Ponziho schématům. Vyvarujte se práce se službami, kterým by se nemělo věřit.

Oficiální komunikační kanály

Náš tým vám nikdy nezavolá!

Sociální média používáme k šíření naší zprávy a k tomu, abychom zjistili názor naší komunity. Mějte však na paměti, že tyto kanály nejsou bezpečné pro řešení problémů s podporou a neposkytujeme podporu prostřednictvím těchto kanálů.

Naše hlavní formy komunikace s registrovanými uživateli jsou:

Naše oficiální kanály na sociálních médií jsou:

Pokud narazíte na jiné profily na sociálních médií, které tvrdí, že jsou Kriptomat, okamžitě je prosím nahlaste!

Seznam identifikovaných a potenciálně podvodných společností / webů:

Je nanejvýš důležité objasnit, že:

 • nejsme nijak spojeni s žádnou ze společností uvedených níže (dále jen Obchodník).

 • obchodník není registrovaným uživatelem naší platformy a nemáme žádné záznamy o jejich aktivitě týkající se naší platformy.

 • nikdy jsme s nimi nepodnikali; ve skutečnosti jsme s nimi nikdy nekomunikovali-

 • náš obchodní model nezahrnuje žádnou spolupráci s třetími stranami jednajícími jako investičními zprostředkovateli, finančními makléři apod., ani sami neposkytujeme žádné finanční poradenství.

 • seznam se skládá z obchodníků, které náš tým pro dodržování předpisů zjistil ve zprávách o podvodech našich uživatelů.

Seznam identifikovaných a potenciálně podvodných společností / webů: :

Libra markets

Olympia markets

Bilin Capital

Tima trade

CNV Capital

Proufx

Avex capital

Girofx

Grandefex

Malley capital

Altosmarket

CTX Prime broker

DGX LTD

ADV Investment

WDC Markets

The Capital Stocks

Alphalive

Platinium Fund

MyCapital.io

Big Liquidity

Capital Fx

Northstate

Fortis Enterprise

Olympus Global

Royal forex

Trust FX

Kronos Invest

ActiveKSA

York CG

FT traders

Insure Trade

TDI partners

Interactive trade

a mnoho dalších ...

***

Máte ještě nějaké dotazy? Pomocí chatu podpory kontaktujte náš tým podpory nebo nám pošlete e-mail [email protected]

Dostali jste odpověď na svou otázku?