Přeskočit na hlavní obsah
Všechny sbírkyPOPULÁRNÍ TÉMATA
Problémy s dvoufaktorovým ověřováním přes SMS – proč k tomu dochází?
Problémy s dvoufaktorovým ověřováním přes SMS – proč k tomu dochází?

Prázdné

Kriptomat Support Team avatar
Autor: Kriptomat Support Team
Aktualizováno před více než týdnem

Nedávno jsme se věnovali tématu zabezpečení účtu a dnes chceme zdůraznit, jak důležité je zavedení dvoufaktorového ověření na Kriptomatu pro účty našich uživatelů. Jde možná o trochu otravný krok, ale může vám nakonec ušetřit spoustu starostí.

Nejčastějším problém, kterému naši uživatelé při používání dvoufaktorového ověření čelí, je neobdržení ověřovacího SMS kódu, který jim je při přihlášení odeslán na mobilní zařízení. Z tohoto důvodu bychom se teď rádi zabývali tím, proč k tomu dochází, a případně vás přesvědčit o tom, proč vám ve skutečnosti záměrně nebráníme v přihlášení k účtu.

Kde je můj SMS kód?

Ve většině případů je chyba na straně vašeho operátora. Jednoduše řečeno právě na jeho straně dochází k přerušení a my vám přesně vysvětlíme, proč k tomu dochází.

Mobilní operátoři mohou často zavádět filtry pro nevyžádané zprávy (spam), a to obzvláště ve chvíli, kdy jde o automatickou zprávu a nejde o běžné číslo. Jejich systém v podstatě úplně zprávy zablokuje a nedoručí vám je na zařízení. Pokud náš tým potvrdí, že SMS kódy byly odeslány z našeho serveru úspěšně, pak je bezpochyby chyba na straně vašeho operátora.

Řešení je naštěstí jednoduché. Stačí zavolat vašemu poskytovateli a ujistit se, aby povolil všechny zprávy na vaše zařízení a neoznačoval SMS kódy od Kriptomatu jako spam.

Druhým nejčastějším důvodem pro nedoručení SMS na vaše zařízení je přerušení sítě z důvodu špatného pokrytí. K tomu dochází především, když jste v zahraničí a vaše zařízení je v roamingovém režimu, nebo má špatný signál z důvodu poskytovatele třetí strany.

Pokud jste v oblasti se slabým či žádným mobilním pokrytím ve své vlastní zemi, může dojít k ovlivnění doručování SMS zpráv. Před přihlášením do svého účtu Kriptomat se ujistěte, že máte stabilní internetové připojení.

V takovém případě vám bohužel váš poskytovatel nebude moci pomoci, ale nebojte se! V následujících řádcích pro vás máme řešení!

Nová generace metody ověřování

Už jste to od nás jistě párkrát slyšeli, ale opravdu chceme dostatečně jasně říct, že plně podporujeme (a milujeme) dvoufaktorové ověření Google.

Dvoufaktorové ověření Google nevyžaduje poskytovatele ani připojení k internetu. Kódy jsou generovány ve smyčce přes aplikaci Google Authenticator a můžete je používat s i bez internetového připojení. Můžete ho používat i pro mnoho různých stránek a účtů. Funguje nezávisle na vašem telefonním čísle, což eliminuje riziko útoků „výměny SIM karty“ (více zde).

Pokud chcete začít používat dvoufaktorové ověřování Google, stačí si do telefonu stáhnout aplikaci Google Authenticator, povolit tuto možnost ve svém účtu Kriptomat a uložit si klíč obnovy!

Pokud ztratíte své zařízení a s ním i přístup k vaší aplikaci, umožní vám tento klíč po opětovném stažení aplikace obnovit všechny jednorázové kódy.

Pokud by k problémům stále docházelo, tak jsme tu samozřejmě pro vás vždy, když vám SMS kódy nepřijdou. Náš tým pro vás vždy rád vše zkontroluje a v případě potřeby provede další šetření. Stačí nám napsat na [email protected].

Dostali jste odpověď na svou otázku?