Visas kolekcijas
AKTUĀLAS TĒMAS
Konta drošības labākie paņēmieni
Konta drošības labākie paņēmieni
Sasha avatar
Autors: Sasha
Atjaunināts vairāk nekā pirms nedēļas

Mēs, Kriptomat, esam pārliecināti, ka profilakse ir galvenais, lai saglabātu konta drošību un neļautu nevienam piekļūt jūsu vērtīgajiem aktīviem un personiskajai informācijai, tāpēc mēs esam sastādījuši sarakstu ar pasākumiem, kas jāveic, pirms uzsākat savu kriptovalūtas investīciju ceļojumu.

Paroles

Lielākajai daļai tas var šķist diezgan pašsaprotami, taču mēs visi esam cilvēki un mēdzam aizmirst tiešsaistes drošības svēto grālu - paroles. Jebkura tiešsaistes konta aizsardzībai izmantotā parole ir pirmais un ārējais aizsargbarjeras slānis, un līdz ar to tai ir neizmērojama nozīme.

Jūs noteikti esat dzirdējuši arī veco labo padomu - nekad neizmantot vienu un to pašu paroli divas reizes, pārliecināties, ka parole ir sarežģīta, unikāla, tajā ir mazie un lielie burti, cipari, speciālās rakstzīmes utt. Tomēr esam gatavi derēt, ka 2023. gadā vidusmēra lietotājam būs vairāk nekā 10 dažādas paroles, ko viņš izmantos vairāku platformu un ierīču kontiem. Tātad, kā vienkāršot paroļu izveides procesu, vienlaikus nodrošinot optimālu drošību?

Šim nolūkam ir radītas neskaitāmas lietotnes, un tās sauc par paroļu pārvaldniekiem. Paroļu pārvaldnieks ir kā virtuāla, augsto tehnoloģiju krātuve visām jūsu parolēm ar vienu galveno paroli, kas atbloķē lietotni lietošanai. Tas ne tikai saglabā visas jūsu paroles, bet arī regulāri atgādina par to atjaunināšanu un ļauj ģenerēt paroli tieši lietotnē. Iespējams, esat pat saskārušies ar populāro Dashlane rīku, kas piedāvā pilnīgu datu šifrēšanu, neuzglabājot un nepārsūtot jūsu Galveno paroli.

Mēs ar lielu dedzību mudinām jūs pāriet uz paroļu pārvaldības sistēmu, lai paroļu glabāšanas, atjaunināšanas un atcerēšanās procesu padarītu mazāk sarežģītu un organizētāku.

2 faktoru autentifikācija

Lai gan 2 faktoru autentifikācija nav tik primāra kā paroles, tā ir revolucionāra otrā aizsardzības līnija, un mēs, Kriptomat, bez tās neiztiekam ne dienas. Tas pats attiecas uz mūsu lietotājiem, proti, katru reizi, kad viņi piesakās savos kontos pēc paroles ievadīšanas, ir nepieciešams otrs kods, lai piekļūtu kontam.

Kriptomat platformā tiek piedāvāti divu veidu 2 faktoru autentifikācijas soļi, no kuriem pirmais ir vienreizējs ciparu kods, kas tiek nosūtīts uz jūsu mobilo ierīci, izmantojot SMS, bet otrs — mūsu iecienītākais — Google 2 faktoru autentifikācija, izmantojot lietotni Google Authenticator jeb Google Autentifikators.

Abi šie soļi nodrošina papildu drošību jūsu kontā, tomēr mēs uzticamies tieši Google 2 faktoru autentifikācijas metodei sekojošu iemeslu dēļ:

  1. Google autentifikators ir bezsaistes darbība, kas ierīcē ģenerē vienreizējās paroles (OTP), neprasot interneta savienojumu. Tas samazina uzbrukuma vai sensitīvu datu noplūdes risku tīklā.

  2. SMS vienreizējās paroles tiek sūtītas uz jūsu mobilā tālruņa numuru, kas var kļūt par upuri SIM karšu samainīšanas uzbrukumiem. SIM karšu samainīšanas uzbrukuma laikā uzbrucējs pārliecina mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju pārnest jūsu tālruņa numuru uz savu SIM karti, tādējādi ļaujot pārtvert jūsu SMS īsziņas, tostarp vienreizējās paroles. Google autentifikators darbojas neatkarīgi no tālruņa numura, tādējādi novēršot jebkādu šāda uzbrukuma risku.

  3. Varat instalēt Google autentifikatoru vairākās ierīcēs, tādējādi nodrošinot lielāku vienreizējo paroļu pieejamību. Ja jums nav līdzi tālruņa, vienmēr varat izmantot Google autentifikatoru savā klēpjdatorā. Izmantojot lietotni, varat izmantot arī vairākas platformas.

  4. SMS vienreizējo paroļu piegāde ir atkarīga no mobilo sakaru tīkliem, kas dažkārt var būt neuzticami vai kavēties, jo īpaši, ja ceļojat un jūsu ierīce darbojas viesabonēšanas režīmā. Tas var būt ārkārtīgi neērti, jo tas neļauj jums pieteikties savā Kriptomat kontā.

Google 2 faktoru autentifikāciju var ļoti viegli iespējot jūsu Kriptomat kontā, viss, kas jums jādara, ir jālejupielādē lietotne savā tālrunī un noteikti jāsaglabā atkopšanas atslēga! Ja pazaudējat ierīci un pēc tam zaudējat piekļuvi lietotnei, šī ir atslēga, kas ļaus atjaunot visas vienreizējās paroles, kad atkal lejupielādēsiet lietotni.

Pikšķerēšana - ekstrēms sporta veids

Nav vieglāka veida, kā pazaudēt savus līdzekļus, kā kļūstot par pikšķerēšanas uzbrukuma upuri, un tie ir visur! Pikšķerēšanas mēģinājumus var veikt, izmantojot e-pastu, īsziņu vai pat atsevišākas tīmekļa vietnes. Ja no aizdomīgas e-pasta adreses vai numura saņemat e-pasta vēstuli, kurā apgalvots, ka jums ir neapmaksāts rēķins, nenomaksāts izpildraksts vai nepieciešams atjaunināt datorprogrammu, kuras lejupielādi pat neatceraties, nekavējoties ziņojiet par to un bloķējiet šo kontaktu!

Nekad - un mēs ar to saprotam - nekad! un nevienam neatklājiet nekāda veida sensitīvu informāciju, piemēram, personisko informāciju, kredītkaršu numurus, bankas kontu numurus, pieteikšanās datus vai piekļuves kodus.

Ticiet mums, kad sakām, ka neviens uzņēmums, kas ievēro noteikumus, nav pilnvarots pieprasīt no jums šādu informāciju, pienācīgi neīstenojot drošības procedūras. Jūs neapcietinās, ja neapmaksāsiet autostāvvietas biļeti, par kuru jūs brīdināja [email protected] vai līdzīga e-pasta adresi. Un nekādi maksājumi nevienam no pāri okeānam dzīvojošajiem prinčiem, kuri ir nopietni apdraudēti, - mēs to domājam nopietni!

Brokeru/ieguldījumu konsultantu krāpšana

Šis jautājums mums ir aktuāls. Kā ekskluzīvā intervijā minēja mūsu uzņēmuma izpilddirektors Dejans Davidovičs, mūsu komandai nav lielākas vilšanās kā saņemt e-pastu vai tiešsaistes čata ziņu no lietotāja, kurš uzticējis savus līdzekļus privātpersonai vai uzņēmumam, kas uzdodas par brokeri vai ieguldījumu konsultantu, un pēc tam acumirklī zaudējis visus līdzekļus. Kriptomat īsteno neskaitāmus drošības pasākumus, lai to novērstu, tomēr brīvā griba ir brīva griba - pat finanšu pakalpojumu nozarē. Mēs nevaram fiziski liegt saviem lietotājiem uzticēties krāpniekiem, tāpēc mūsu mērķis ir izglītot.

Lai gan mēs katram lietotājam konta izveides brīdī (un neierobežotu skaitu reižu pēc tam) paziņojam par turpmāk minēto, vēlreiz aicinām atcerēties:

  1. Mēs neesam saistīti ar brokeriem vai ieguldījumu konsultantiem. Darbošanās tādās tīmekļa vietnēs kā KontoFX, ProuFX, GiroFX, Libra Markets, Olympia Markets, Grandefex, Bilin Capital, Blix Group, Ismart Group Limited, WDC Markets, AVEX Capital un tamlīdzīgās var radīt jums finansiālus zaudējumus. Ja kāds sazinās ar jums kā brokeris vai mūsu uzņēmuma pārstāvis, nekavējoties ziņojiet par to mūsu komandai, izmantojot [email protected].

  2. Mēs nekad nesazināsimies ar jums, izmantojot jūsu tālruņa numuru. Ja kāds ar jums sazinās, ziņojiet par šo tālruņa numuru mūsu komandai, izmantojot [email protected].

  3. Nevienam neizpaudiet savus Kriptomat konta pieteikšanās datus. Mēs nekad nelūgsim jums izpaust savu paroli.

  4. Visas mūsu e-pasta ziņas tiek sūtītas no domēna vārda kriptomat.io. Neuzticieties e-pasta ziņām, kas nosūtītas no citiem domēniem, piemēram, ".com", ".net", ".org" utt.

Tīkla drošība

Mēs vienmēr iesakām ievērot īpašu piesardzību, izmantojot publiskus vai nenodrošinātus WiFi tīklus, patiesībā, mēs to iesakām vispār nedarīt.

Piekļūšana Kriptomat kontam, atrodoties publiskā tīklā, var novest pie tā apdraudējuma, tāpēc mēs iesakām atstāt savus kriptovalūtas investīciju darījumus uz laiku, kad varat piekļūt drošam un zināmam savienojumam vai izmantot savus mobilos datus. Tīkla drošību vēl vairāk pastiprinās arī antivīrusu programmas, un tās ir viegli pieejamas.

Mēs arī vienmēr aicinām savus lietotājus uzraudzīt savus kontus un pievērst uzmanību visiem veiktajiem darījumiem, ko var viegli pārbaudīt konta vēstures sadaļā. Mēs esam gatavi palīdzēt, ja pamanāt aizdomīgas darbības savā kontā, un viss, kas jums jādara, ir jāraksta mums uz [email protected].

Mūsu drošības procedūras tiek pastāvīgi atjauninātas, un mēs cenšamies veikt smagu darbu savu lietotāju labā, tomēr finanšu pakalpojumu nozarē nekad nevar būt pārāk uzmanīgs.

Mēs aicinām visus lietotājus būt informētiem par drošības procedūru attīstību, kā arī par iespējamiem apdraudējumiem, lai jūs varētu turpināt sekmīgi īstenot savus kriptovalūtas ieguldījumu darījumus.

***

Vai Jūs vēlētos uzzināt vairāk? Mēs pateicamies par jūsu vērtīgajām atsauksmēm un vēlētos uzzināt, kādas aktuālās tēmas kriptovalūtas jomā jūs vēlētos izpētīt!

Nekautrējieties un sūtiet mums savas atsauksmes vai citus jautājumus uz [email protected]. Nekad nevar zināt, iespējams, ka jūsu jautājums kļūs par nākamo "karsto tēmu" virsrakstu 🚀 🧑‍🚀

Vai saņēmāt atbildi uz savu jautājumu?