Vse zbirke
Financiranje - EUR nakazilo in dvig
Zakaj je bila moja kreditna kartica zavrnjena?
Zakaj je bila moja kreditna kartica zavrnjena?
Kriptomat Support Team avatar
Avtor: Kriptomat Support Team
Posodobljeno pred več kot enim tednom

Lahko se zgodi, da bo nakup z vašo kreditno kartico zavrnjen. Spodaj najdete najpogostejše razloge za zavrnitev:

  • Uporabili ste nepodprto kreditno kartico (trenutno je mogoče nakupe opravljati samo, če imate kartico MasterCard ali Visa).

  • Vaša kreditna kartica ne podpira protokola "3D Secure" (gre za varnostni postopek, pri katerem izdajatelj kartice poskuša ugotoviti, ali nakup zares opravljate vi). Če želite vedeti, ali vaša kartica podpira 3D Secure, potem se obrnite neposredno na ponudnika svoje kreditne/debetne kartice. Banke zahtevajo različne varnostne korake za odobritev nakupa z uporabo 3D Secure (SMS sporočilo, varnostna kartica, ki jo je priskrbela banka, varnostna vprašanja).

  • Vaša banka ne dovoljuje nakupov kriptovalut s kreditno kartico. V tem primeru se obrnite na svojo banko in vprašajte, ali vam lahko to omogočijo.

  • Niste lastnik kreditne kartice (ime lastnika kartice mora biti enako kot na vašem računu Kriptomat).

  • Kartica, ki jo poskušate uporabiti, je bila prijavljena kot izgubljena ali ukradena.

  • Vaša kreditna kartica ne podpira spletnih nakupov.

  • Transakcijo je zavrnil naš oddelek za upravljanje tveganj. V nekaterih primerih se lahko zgodi, da se po kratki interni preiskavi naša ekipa odloči, da je treba kreditno kartico zavrniti zaradi varnostnih razlogov. Po 24-urnem čakanju lahko znova poskusite z isto kartico ali takoj poskusite z drugo.

OPOMBA: Če je bila vaša kartica bremenjena, vendar nakupa ni obdelala, bo znesek povrnjen v približno 7 delovnih dneh.

Če menite, da kateri od zgoraj omenjenih razlogov ni povezan z zavrnitvijo vaše kartice, ste več kot dobrodošli, da se obrnete na našo ekipo za podporo prek [email protected]. Potrudili se bomo, da poiščemo razlago in rešitev.

Ste s tem dobili odgovor na svoje vprašanje?